NADORAZ www.jirihradec.cz
www.jirihradec.com
Dne 29.1.1996 odvysílala Česká televize pořad NADORAZ "OSA (NE)JASNÁ ZPRÁVA" o ochraně autorských práv v ČR, neproplácení za užití hudby, chaosu v právním zázemí OSA s používáním několika IČO.

Nadoraz Pořad byl natáčen i v mém nahrávacím studiu - přehrál jsem příklady neproplácení mé hudby (znělku Debaty a některé další hudby), uvedl jsem, že neproplácení hudby lze u OSA reklamovat - po obdrženém vyúčtování, které OSA zasílá s až dvouletým zpožděním oproti datu užití, že OSA požaduje důkazy na videu, ale neměl videopřístroj, že na OSA nevěřili, že existoval pořad Události komentáře, apod. Redaktor zmínil blokaci mého účtu, k právnímu zázemí OSA se kriticky vyjádřil advokát Jablonský.
K žádosti týmu NADORAZ o vyjádření bylo vedení OSA přehlíživé a až několik dní před vysíláním na svou žádost poskytli rozhovor JUDr. Slanina (uvedl, že má jiné starosti než právní zázemí jím vedeného subjektu) a P. Janda (řekl, že nemá podpisové právo - dle výpisu je opak pravdou). Po upoutávkách k pořadu, pár hodin před odvysíláním Nadoraz, bylo vedení OSA u ředitele veřejnoprávní ČT a snažilo se ho ovlivnit zástupně smyšleným problémem o Teletextu - viz. datum 29.1.1996 v materiálu OSA.

právní chaos OSA Po odvysílání pořadu OSA rozkošně protestoval proti prý nepravdivým informacím o právním chaosu a střídání několika IČO. Dne 30.1.1996 žádal od ČT omluvu subjekt OSA 023531 (zrušený v roce 1992), dne 22.2.1996 podal proti ČT žalobu subjekt OSA 47114312 (dle soudů nevzniklý), k soudu chodil OSA 63839997, který "navazuje" na OSA z roku 1919. Další viz. paralelní činnost 4 subjektů OSA | IČO na přání | právní chaos |
mystifikace OSA Dne 2.2.1996 svolal OSA pro pozvané novináře tiskovou konferenci, která měla být o právní existenci OSA a vysvětlení neproplácení za užití hudby - namísto toho byla o mně.
Představitelé OSA JUDr. Slanina, P. Janda, P. Chrastina, L. Andršt bez ostychu lhali, vymysleli si mé údajné požadavky, vykonstruovali zastírací aféru Teletext, zatajovali užití mé hudby, nařkli mne z činnosti v organizované skupině, okrádání ostatních, atd.
Metody StB - ži, pomluvy, falzifikáty, likvidace autora O pořadu NADORAZ a o mně rozpoutali představitelé OSA lživou kampaň ve stylu organizovaných dezinformací StB. V květnu 1996 o mně vydal Pavel Chrastina lživý článek ve Zpravodaji OSA, v červnu 1996 mne vedení OSA chtělo na valném shromáždění OSA vyloučit pomocí lží, podvodů a falzifikátů, textař V. Babula obelhával přítomné, že Nadoraz byl o Teletextu, vystupoval jsem v něm prý jako ukřivděný za Teletext, autory třídí na opravdové muzikanty a teletextové, apod.
omluva ČT Dne 23.6.1999 přečetla hlasatelka ČT skvělou mystifikaci - omluvu ČT za nepřesné údaje v NADORAZ, jako výsledek divadelního sporu OSA proti ČT, který skončil smírem, což OSA tají. O průběhu sporu jsem nebyl informován, nebyl jsem předvolán ani jako svědek, přestože OSA tvrdí, že jsem byl hlavním strůjcem pořadu NADORAZ. Poznámka: soudkyně, která věc soudila, má v roce 2003 potíže s výkladem práva (články z tisku).
Fakta - pořad  ČT v r. 2001 Pořadem NADORAZ z r. 1996 se zmanipulovanou omluvou ČT z r. 1999 se vedení OSA brání proti reportáži "OSA NOSTRA" v pořadu FAKTA z roku 2001.
Vrchní soud - lživé podklady o NADORAZ Existuje dokonce rozsudek Vrchního soudu v Praze ve sporu na ochranu osobnosti Jiří Hradec v. Pavel Chrastina, argumentující lží, že pořad NADORAZ o OSA byl o teletextu a to i přes to, že ve spisu je videokazeta pořadu i přepis mluveného slova kde není o teletextu ani zmínka. P. Chrastina se mně proto za své lži o mých údajných nárocích za teletext nemusí omluvit!


13.6.2003 jsem zveřejnil videozáznam pořadu ČT NADORAZ o OSA z 29.1.1996, jehož skutečný obsah usvědčuje mnoho osob ze zneužití pořadu jako záminky k promyšleným podvodům.

video NADORAZ, 13MB, formát WMV, délka pořadu 14:21min
UPDATE z 3.11.2003 - nová verze úsporného zpracování videa umožňuje posuv dopředu i dozadu a start kdekoliv
Doporučuji soubor o velikosti 13MB nejprve uložit (příkaz pravou myší), k jeho přehrání je nutno použít Windows Media Player v9Související téma:
| veřejná prohlášení OSA | lži, pomluvy, falzifikáty, likvidace autora |
| právní chaos OSA | neproplácení hudby, okrádání autorů |


Autorská práva v ČR a zločinné praktiky OSA:
§§ § §§ Jiří Hradec
www.jirihradec.cz
www.jirihradec.com