Kampaň OSA proti novele AZ www.jirihradec.cz
www.jirihradec.com
Související: autorský zákon, novela | rozúčtování OSA - neidentifikovatelné příjmy

Kampaň OSA proti novele AZ, Zpravodaj OSA 2003-2004
OSA Šéf Zpravodaje OSA P. Chrastina vyzývá tisíce adresátů, aby napsali svým poslancům:
 Zpravodaj OSA č. 46, 05.11.2003, "PODNĚT PRO VŠECHNY ZASTUPOVANÉ OSA"
(poznámka: připsal jsem "Jak OSA proplácí autorovi peníze, které za užití jeho hudby získala" a "Autorský zákon a jeho naplnění v praxi")
Zpravodaj OSA č. 48, 20.07.2004, "JEŠTĚ JE MOŽNÉ ZASTAVIT NEPŘÍZNIVÉ ZMĚNY AUTORSKÉHO ZÁKONA"

ČT - Kam zmizel ten starý song?
Pavel Chrastina zvuk mp3 "Kam zmizel ten starý song?" (zvuk mp3, 270kB)
ČT 21.11.2004 (Milan Lasica a Pavel Chrastina, scénář Vladimír Poštulka, 1992 - 1994 místopředseda výboru OSA, předsedou byl Petr Janda)

Umělci z OSA napsali poslancům a senátorům, 16.11. 2004:
www.osa.cz

další
aktivity OSA
na adrese
www.osa.cz
rubrika
"napsali
o nás"
Vážená paní, vážený pane,
dovolte, abychom vyjádřili své znepokojení nad úrovní ochrany práv duševního vlastnictví v ČR. Již v současné době se ČR řadí mezi státy, kde je vymahatelnost práv duševního vlastnictví na nejhorší úrovni.
Nyní je v projednávání novela autorského zákona, která má oslabit práva umělců na odměnu, která je jim přiznávána téměř na celém světě. Navíc má omezit možnost autorů stanovit si výši odměny za užití jejich děl.
Taková iniciativa je nepochopitelná zejména v kontextu vstupu ČR do EU, v níž je ochrana práv duševního vlastnictví jednou z priorit.

Cejnar Roman, Černý Rostislav, David Michal, Ducháč Miloslav, Hála Jan, Hannig Petr, Hapka Petr, Chadima Mikoláš, Janda Petr, Jiráčková Marta, Kahovec Karel, Kalousek Jan, Kalousek Šimon, Kocáb Michael, Kocábová Marsha, Kocábová Natálie, Kocfelda Petr, Krečmar Eduard, Kučera Václav, Kurz Ivan, Matoušek Lukáš, Miloň Čepelka, Nedvěd Zdeněk, Petrov Vadim, Popelka Vladimír, Řebíček František, Soukup Ondřej, Suchý Jiří, Suchý Ondřej, Svoboda Karel R., Šíp Karel, Teml Jiří, Tesařík Richard, Uhlíř Jaroslav, Vágner Karel, Vejvoda Jaromír, Vondráček Jiří, Vrba Pavel.

Poznámka: jména umělců jsou pod obecnými frázemi, asi jako chceme mír. O televizorech na hotelových pokojích není v textu ani slovo. Dopis skromně tají, že cílenou destrukci ochrany práv duševního vlastnictví v ČR koná - OSA.

NOVA 05.01.2005, TN, Senát vrátil novelu AZ, hoteliéři nechtějí platit za TV na pokojích
Petr Janda Petr Janda: zvuk mp3 "Myslim si, že jsou na tom finančně velice dobře, vydělávat eště takle zpětně na chudejch autorech je vopravdu dost docela nehorázný" (zvuk mp3)

Poznámky:
K chudým autorům se peníze z hotelových pokojů nedostanou. Jsou to totiž pro OSA neidentifikovatelné příjmy, které si mezi sebe rozdělují "členové" OSA - ti, ze "zastupovaných", kteří berou hodně peněz a mohou tak na Valná shromáždění OSA, kde si to stovka příchozích odsouhlasila.
15 let se OSA tváří, že TV pořady nemají hudbu, náhlý zájem OSA o toto užití = P. Janda a spol. přijdou o přerozdělování miliónů Kč.
JUDr. Alexandra Wünschová Pujmanová Ředitelka OSA JUDr. Alexandra Wünschová Pujmanová: zvuk mp3 "Pokud ten návrh zákona bude přijat, tak budeme nuceni se obracet jak na Ústavní soud, tak případně i na mezinárodní orgány soudní" (zvuk mp3)

Poznámky:
JUDr. Wünschová Pujmanová je zodpovědná za okrádání autorů hudby, používání zfalšovaných dokumentů | za ČT - šéfová právního odd. ČT a útvaru styku s OSA | za MK - náměstkyně ministra kultury pro ochranné organizace, TV | za OSA - ředitelka OSA |
asi 17.01.2005 došlo k utajené změně ředitelky OSA

Zpravodaj OSA č. 49, 2/2004, který přišel 12.01.2005 - stále kampaň OSA proti novele AZ
Zpravodaj OSA 9 článků ze Zpravodaje OSA, tj. téměř celý obsah časopisu


Související, OSA obelhává autory, úřady a veřejnost:
| podle GEMA | veřejná prohlášení představitelů OSA | lži OSA | o co jde OSE? |
| parametry OSA k vyúčtování | okrádání autorů | tisk o OSA |


Autorská práva v ČR a zločinné praktiky OSA:
§§ § §§ Jiří Hradec
www.jirihradec.cz
www.jirihradec.com