SPRAVEDLNOST KONTRA ZÁKON (4)
POKRAČOVÁNÍ Z NECENZUROVANÝCH NOVIN 15 / 2000, STRANA 29
článek je na adrese www.cibulka.net/nnoviny/nn2000/nn1600/obsah/13.htm
Necenzurované noviny www.cibulka.net

ALTERNATIVNÍ PORTRÉT REPRESENTANTKY ČESKÉ REPUBLIKY U EVROPSKÉHO SOUDU PRO LIDSKÁ PRÁVA Mgr. EVY HUBÁLKOVÉ
Několik zajímavostí a postřehů k NN 14/2000. Píše se tam na straně 05 o jakési Mgr. Evě Hubálkové, "naší" zástupkyni u Evropského soudu pro lidská práva ve Strasburku, která tam, jak se alespoň zdá podle jejich mnohaletých zcela nulových výsledků, ze všech sil blokuje causy žalob poškozených občanu z domova i exilu proti České republice, především v záležitostech navrácení komunisty a estébáky ukradeného majetku. Jelikož byla se mnou ve stejném ročníku, vím co je zač. Po poručíkovi StB Leo Dvořákovi (KS StB Brno - viz. Cibulkovy seznamy, který patřil k nejbezohlednějším svazákům na celé škole, před nimž se třásli i někteří komunističtí profesoři a který měl velmi úzké vazby na pravděpodobného agenta KGB a mnohonásobného estébáka a současného profesora právnické fakulty University Karlovy Jana Kříže, o kterém jste už psali v NN 09/2000, strana 27 - 30), převzala vedeni celoškolského výboru SSM, což byla na právech nomenklaturní pozice.

Dne 16.11.1989 vstoupila do KSČ (!!!!!), aby, jak řekla, tuto vyhlášenou zločineckou organizaci, zuřivě kolaborující se sovětskou okupační mocí, změnila k lepšímu... Já jsem byl pro změnu za jejího působení vyloučen z VŠ. Dne 17.11.1989 byla komunistka Eva Hubálková navržena StBáky do revolučního stávkového výboru. Odtud byla studenty doslova vyhnána a nikdo ji už na fakultě nespatřil. Zbývající zkoušky chodila dělat téměř konspirativně...

Potkal jsem ji opět až někdy na jaře 1990, kdy prodávala na Národní třídě u stánku různé revoluční publikace o "sametovce". Pak byla, jako "významná studentská protikomunistická revolucionářka", vyslána "novou" politickou representací do Bruselu či do Paříže a od té doby se už o ní žádný ze studentů právnické fakulty UK nic nedozvěděl.

Její předchůdce v nomenklaturní funkci předsedy celoškolského výboru režimního Socialistického svazu mládeže, poručík StB Leo Dvořák, byl hned od začátku listopadových událostí na správném místě. Patřil k nejaktivnějším zakladatelům OF kdesi na severu Čech (Most, Teplice nebo Ústí) a na intervenci některých studentů, kteří nové sametové revolucionáře z KC OF ze Špalíčku varovali, co je tento důstojník StB zač, OF odpovědělo, že L. D. pro revoluci dobře pracuje... Později se stal poradcem Michala Kocába, evidovaného jako kandidát tajné spolupráce s StB s krycím jménem MUK, a nakonec byl popraven při "autonehodě". Údajně se zapletl do her s podsvětím. L. D. mezi svými přáteli svazáky tvrdil, že jednou bude ministrem a tito lide (Jakešové) musí do prdele. Je to jasný důkaz, jak systematicky a jakým způsobem si StB připravovala kádry a pozice už několik let před listopadem. Fakultu totiž opustil někdy v roce 1987 a pak nastoupil na Krajskou správu StB v Brně, takže je možné, že jste už tehdy o něm jako odpůrci komunismu a političtí vězni slyšeli. L. D. byl prototyp komunistického kádra, kterého by si určitě povšiml Zemanův šéfporadce Miroslav Šlouf a spol., pokud by se dnešní doby L. D. dožil.

Jinak jeden z rodičů Evy Hubálkové pracoval na SKVTIR, což byla mnohdy legalizační instituce pro technologickou agenturu 1. správy komunistické rozvědky StB. V tom případě by tedy jablko (representantka ČR u Mezinárodního soudu pro lidská práva ve Strasburku Eva Hubálková), opravdu nepadlo daleko od stromu...

Petr Janáček

Související téma:
| Univerzita Karlova | JUDr. Jan Kříž je veden jako agent StB |
| Evropský soud pro lidská práva - stížnost |


Autorská práva v ČR a zločinné praktiky OSA:
§§ § §§ Jiří Hradec
www.jirihradec.cz
www.jirihradec.com